Rușii încă mai au încredere în farmaciști

Video: image Poliția din Rusia. eter 01/27/2013

Scopul studiului pe scară largă de Synovate Comcon - determina gradul de încredere în personalul farmacie rus, ajutand recomanda medicamentul potrivit. Studiul realizat printre 6665 de persoane din 52 de orașe din Rusia cumpăra cu regularitate medicamente în farmacie.

Studiul a constatat ca 38 la suta dintre respondenti prefera sa cumpere medicamente numai în farmacii on-line. Cu toate acestea, 48 la suta din persoanele cu varsta de 16-24 a declarat că nu este în mod fundamental o farmacie de rețea este sau nu pentru ei. Poate că e vorba de vârstă tânără de cumpărători care încă nu acordă o importanță, în cazul în care pentru a cumpăra droguri.

45 la sută dintre cumpărătorii preferă să aibă încredere în farmacie lucrătorilor în alegerea de droguri. Mulți oameni cred că încrederea depinde de nivelul de cunoștințe farmacist, competența și capacitatea de a oferi asistenta dreapta. Cu toate acestea, 36 la sută dintre respondenți cred că lucrătorul farmacie trebuie să vândă droguri, dar nu sfătui ce medicament este cel mai bine să cumpere.

Video: Despre încredere

Experții notează creșterea atitudinii conștiente de ruși pentru sănătatea organismului.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Putin a promis că salariile medicilor vor crește de două oriPutin a promis că salariile medicilor vor crește de două ori
Soda are un impact negativ asupra sănătății pulmonareSoda are un impact negativ asupra sănătății pulmonare
Boom-ul de credit din Rusia este de pesteBoom-ul de credit din Rusia este de peste
Mai mult de 80 la sută dintre ruși cred că ipoteca nu este disponibilMai mult de 80 la sută dintre ruși cred că ipoteca nu este disponibil
Farmacie nu este niciodată prea multFarmacie nu este niciodată prea mult
Ești gata să mori mai devreme, dar nu ar lua pastile?Ești gata să mori mai devreme, dar nu ar lua pastile?
Rusia ocupă locul al doilea în lume, în număr de miliardariRusia ocupă locul al doilea în lume, în număr de miliardari
Starea de miliardarii lumii evaluate la 6 trilioane $Starea de miliardarii lumii evaluate la 6 trilioane $
Drept medical: drept, documente, responsabilități, reguli, acte.Drept medical: drept, documente, responsabilități, reguli, acte.
Oamenii petrec o mulțime de timp on-line, se confruntă cu aceeași destrămării ca dependente de…Oamenii petrec o mulțime de timp on-line, se confruntă cu aceeași destrămării ca dependente de…
» » » Rușii încă mai au încredere în farmaciști
© 2021 GurusHealthInfo.com